Montaż, przyłącze elektryczne
Wskazówki montażowe
- Nie wolno rozmontowywać urządzenia. Wyjątek od tej reguły stanowi zdemontowanie pokrywy na czas instalacji urządzenia.
Niebezpieczeństwo porażenia prądem elektrycznym
- Należy bezwzględnie stosować się do zasad bezpieczeństwa, obowiązujących w dziedzinie elektrotechniki. Przed zdjęciem osłon i przystąpieniem do prac przy instalacjach elektrycznych należy wyłączyć wszystkie zasilające obwody prądowe oraz bezpiecznik sieciowy, stwierdzić brak napięcia, zabezpieczyć je przed ponownym włączeniem i umieścić tabliczkę ostrzegawczą w dobrze widocznym miejscu.
- Przestrzegać aktualnie obowiązujących przepisów dotyczących instalacji elektrycznych, np. EN 50110-1 i EN 60079-14, w Niemczech zwłaszcza VDE 0100 z uwzględnieniem odpowiednich części → ich nieprzestrzeganie niesie ze sobą niebezpieczeństwo porażenia prądem, pożaru lub zwarcia.
- Włączenie urządzenia dozwolone jest dopiero po jego całkowitym zmontowaniu. Nie uruchamiać uszkodzonego urządzenia. Uniemożliwić dalsze użytkowanie do czasu całkowitej naprawy.
- Podczas podłączania systemu wyzwalacza termistorowego należy kierować się schematem jego połączeń/okablowania. Zaleca się ułożenie stałej instalacji elektrycznej. Należy uwzględniać wartości napięcia i częstotliwości, podane na tabliczce znamionowej.
- Po zakończeniu prac konserwacyjnych i naprawczych wykonać test działania urządzenia.
- Stopień ochrony podany na tabliczce znamionowej zagwarantowany jest tylko w przypadku wykonania montażu urządzenia w sposób zgodny z jego przeznaczeniem oraz prawidłowego wprowadzenia przewodu przyłączeniowego do obudowy.
- Pokrywa musi być założona prawidłowo w taki sposób, aby uszczelka umieszczona na jej obwodzie ściśle przylegała do dolnej części obudowy.
Montaż
- Otworzyć obudowę, odkręciwszy uprzednio obie śruby zamykające, usytuowane na pokrywie.
- Zamontować oba wpusty kablowe i przewodowe M 20 x 1,5, wchodzące w zakres dostawy, w przeznaczonych do tego celu miejscach usytuowanych w dolnej części obudowy (ilustracja 1).
- Podłączyć sieć i silnik, kierując się schematem połączeń i przyłączy (ilustracja 2). Schemat połączeń znajduje się po wewnętrznej stronie pokrywy obudowy.
- Do podłączenia napięcia zasilania silnika i termistora PTC należy użyć wspólnego przewodu płaszczowego.
- System wyzwalacza termistorowego można eksploatować wyłącznie po zamontowaniu pokrywy oraz wpustów kablowych i przewodowych.
- Dane kablowych połączeń śrubowych oraz śrub usytuowanych na pokrywie obudowy:
- wpusty kablowe M 20 x 1,5:
momenty dokręcania: gwint przyłączeniowy 4,0 Nm,
śruba dociskowa 3,0 Nm.
zakres zacisku: 6 – 13 mm - śruby usytuowane na pokrywie obudowy:
moment dokręcania 1,3 Nm